Pondělí, 23 ledna, 2023
novinky

Chelsea čižmy – návrhy štylizácií pre každého

Na jeseň a v zime sa viac dbá na úžitkovú hodnotu odevov a obuvi. Majú predovšetkým zaistiť teplo a ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Preto je dôležité prispôsobiť celú štylizáciu teplote a zrážkam. Musí však zimná a jesenná štylizácia vyzerať ako vrece a byť bez charakteru? Musia byť topánky nosené počas dažďa a snehu neforemné a vizuálne neatraktívne? Na čo si dať pozor pri vytváraní štylizácií pomocou chelsea čižiem? Kde kúpiť najatraktívnejšiu zimnú obuv, ktorá bude krásna, no aj funkčná? Pri vytváraní jesennej či zimnej štylizácie je dôležité nielen to, aby poskytovala tepelnú izoláciu, ale aj to, aby vyzerala dobre, najmä keď sa chystáme na nejakú významnú udalosť, ktorá si vyžaduje elegantný, formálny outfit.

Zimné štylizácie – ako v nich využiť chelsea čižmy?

Zimné štylizácie sa v skutočnosti skladajú z dvoch oddelených: vonkajšej a vnútornej. Obe by mali k sebe vzájomne ladiť, a každá samostatne by mala pôsobiť atraktívne s vybraným typom topánok. Chelsea čižmy majú skôr klasický tvar, takže budú vyzerať dobre rovnako v elegantných štylizáciách – s oblekom či šatami a kabátom ako vrchný odev, ako aj v menej formálnych: s džínsami, rovnými nohavicami a bundou. V prípade vytvárania zimnej štylizácie by sme mali pamätať o rovnováhe medzi jej funkčnosťou a vzhľadom. 

Musí byť zimná štylizácia zbavená atraktívneho vzhľadu, aby bola teplá?

V súčasnosti na trhu nájdete množstvo odevov, ktoré spájajú atraktívny vzhľad a výbornú tepelnú izoláciu. Aj pri výbere elegantnejšieho oblečenia sa môžete rozhodnúť pre termoprádlo a kabát vykonaný z kvalitnej vlny. Budú krásne vyzerať, a zároveň zabezpečia, že človeku, ktorý ich nosí, nebude zima. Samozrejme, páperové bundy sa stále nosia, no v súčasnosti majú oveľa krajšie strihy ako tomu bolo ešte pred niekoľkými rokmi. 

Kde kúpiť najatraktívnejšie modely chelsea čižiem? 

Chelsea čižmy sú pohodlnou zimnou obuvou – sú nielen teplé, ale aj elegantné a navyše sú dostupné v mnohých rôznych štýloch a farbách. Nádherné chelsea čižmy si môžete zakúpiť na stránke: https://wojas.sk/topanky-damske-clenkove-topanky-chelsea-obuv kde je ich veľká ponuka. Stačí si vybrať model, ktorý Vám najviac vyhovuje a tešiť sa pohodlím ich nosenia a kvalitou spracovania. Tento typ obuvi je univerzálny – bude vyzerať dobre rovnako v kombinácii s formálnym outfitom, ako aj v každodenných situáciách. 

Zimná obuv – na čo si dať pozor pri výbere strihu a materiálu?

Pri kúpe topánok na zimu sa oplatí venovať pozornosť pevnému členku – keď sa šmýka, môžete sa ľahko potknúť, preto je lepšie, aby bol kĺb chránený pred zraneniami. V zime lepšie poslúžia aj topánky z prírodných materiálov – pravá koža je nenahraditeľná, najmä keď je poriadne naimpregnovaná. V súčasnosti sú módne štýly topánok, vďaka ktorým sa chodidlo stáva štíhlejšie – skôr členkové čižmy ako dlhé čižmy.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.