Pondělí, 23 ledna, 2023
novinky

Drevené terasy patria k najobľúbenejším. Postavte si tú svoju

Máte rodinu alebo priateľov, ktorí majú pri svojom dome postavenú terasu, na ktorej trávia čas kedykoľvek sa im zapáči? V dnešnej dobe je veľmi ľahké nechať si ju postaviť, alebo sa do stavby pustiť svojpomocne. Stačí zaobstarať si kvalitné terasové dosky a ďalšie potrebné príslušenstvo. Videonávodov aj praktických článkov a rád pre samotnú stavbu nájdete na internete mnoho.

Kvalitné drevené terasové dosky

Hlavné je rozhodnúť sa, či budete chcieť podlahu, ktorú budú tvoriť drevené dosky, alebo im vzhľadovo podobné WPC dosky. Oboje ponúka e-shop Gardina, kde nájdete aj praktické príslušenstvo pre jednoduchšiu montáž terasy aj vyššiu životnosť dreva.

Drevené dosky na terasu je možné kúpiť z masívu sibírskeho smrekovca. E-shop Gardina ich predáva z dreva privezeného priamo zo Sibíri. Sibírsky smrekovec tam vyrastá v nehostinných podmienkach, čo je zárukou jeho kvality a vysokej odolnosti. Rovnako ako iné drevo, je aj tieto dosky potrebné opatriť ochranným náterom tak, aby sa k nemu nedostávala vlhkosť a svoje neurobilo aj priame slnko a UV žiarenie. Skvele vám poslúžia napr. oleje na terasy.

Alternatívou môžu byť WPC dosky na terasu. Tento moderný materiál sa teší veľkej obľube, pretože má všetky prednosti dreva, ale to, čo nám na dreve môže vadiť, postráda. WPC dosky sú z jednej strany hladké a z druhej vrúbkované. Dajú sa tak položiť spôsobom, aby podlaha nešmýkala ani po namočení alebo v zime pri poľadovici. Ľudia ich často volia aj na pokládku okolo bazénov.

Praktické rektifikačné terče

Gardina.sk prináša aj praktické pomôcky, ktoré vám s montážou pomôžu. Príkladom sú rektifikačné terče, vďaka ktorým hravo vyrovnáte podklad terasy tam, kde nie je 100% rovný. Voliť môžete z niekoľkých veľkostí. Rektifikačné terče tiež zásadne predĺžia životnosť terasy, vytvárajú totiž priestor medzi podkladom a drevenými hranolmi a dovoľujú pravidelný odtok vody, vetranie terasy a celkovo chránia drevo pred vlhkosťou.

Viac na Gardina.sk.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.