Pondělí, 23 ledna, 2023
novinky

Myšlienky, ktoré trápia v novej práci každého vysvetľuje job portál Abecedaprace.sk

Strach z nového pracovného prostredia niekedy dokáže človeka úplne ochromiť. Nevie, čo môže čakať, čo sa očakáva od neho a či to všetko vlastne zvládne. Možno aj pochybujete nad tým, ako je možné, že prijali práve vás. Je to pochopiteľné. Nenechajte sa však strachom úplne paralyzovať. Nie ste v tom sami, niečím podobným si veľmi pravdepodobne prešli všetci vaši kolegovia. Áno, dokonca aj tí, ktorí vyzerajú, že ich dnes nič nerozhodia a svoju prácu odvedú vždy úplne dokonale. Nezúfajte, sú to len myšlienky a je zbytočné, aby vám komplikovali život.

Nemám čo na seba

Trochu úsmevná klasika, ktorá sa často pripisuje nežnému pohlaviu. V začiatkoch novej práce chce človek vyzerať čo najlepšie, aby zanechal dobrý prvý dojem. A zohnať na to ten správny outfit niekedy môže byť naozaj oriešok. Pokiaľ ale prídete slušne oblečenia adekvátne situácii, je to úplne dostačujúce. Ostatní pravdepodobne ani nebudú sledovať, čo máte na sebe a budú sa viac zaujímať o to, akí naozaj ste. Schválne, pamätáte si, čo mali na sebe vaši bývalí kolegovia, keď prišli prvý deň do práce? Pravdepodobne nie…

Prečo ma vôbec prijali?

Možno začínate pochybovať, či sa na danú pozíciu vôbec hodíte a stačíte na ňu. Aj keď ste sa pravdepodobne snažili na pohovore vyzerať ako ten najdokonalejší kandidát, vedzte, že s tým sa tak nejako počíta. Napriek tomu sa rozhodli vás prijať. Váš nadriadený vedel, čo robí. A aj keď si možno teraz pripadáte neschopne, nie je to nič, za čo by ste sa mali hanbiť. Prvé dni v novom pracovnom prostredí skrátka robí nejaké chyby každý a počíta sa s tým. Nie je možné urobiť všetko dokonale hneď na prvýkrát, tak sa tým netrápte. Snažte sa zo svojich chýb poučiť a nabudúce už to určite zvládnete lepšie. Ak hľadáte novú prácu alebo kariéru vyskúšajte inzercia práce zadarmo na pracovnom portáli Abecedaprace.sk.

Chýba mi moja stará práca

V predchádzajúcej práci ste už vedeli, čo a ako. Všetko dávalo zmysel, vedeli ste, čo si môžete dovoliť a čo sa od vás chce. Tu je to zatiaľ jedna veľká neznáma. Zrejme sa vám po vašej starej práci bude nejakú chvíľu cnieť, a to aj v prípade, keď ste veľmi radi, že ste odtiaľ konečne odišli. Je to normálne, chce to len čas, kým si zvyknete na nové prostredie a naučíte sa, ako to tam chodí. Skúste si medzitým ten čas v novej práci spríjemniť. Pozvite svojich kolegov na kávu, aby ste ich lepšie spoznali alebo si ozdobte pracovný stôl predmetmi, ktoré sú vám blízke.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.