Pondělí, 23 ledna, 2023
novinky

Najhlúpejší rozhovor v histórii: Hviezda Chelsea kritizovala klub a trénera, tvrdý trest ju neminul

Existujú mediálne výstupy skvelé, priemerné a potom úplne zbytočné. Úplne novú kategóriu však vytvoril útočník Chelsea Romelu Lukaku. V predvianočnom rozhovore pre taliansku televíznu stanicu sa oprel do svojho súčasného zamestnávateľa aj kouča Thomasa Tuchela, navyše emotívne velebil Inter, odkiaľ do Londýna prišiel. Reakcie na seba nenechali dlho čakať.

Keď sa na sociálnych sieťach začali objavovať citácie z rozhovoru, ktorý obrovský kanonier televízii SKY Italia poskytol, fanúšikovia Chelsea nemohli veriť vlastným očiam. Naozaj toto povedal? To musí byť fake.

Nebol. Belgický futbalista interview prešpikoval výroky, ktoré by ste v oficiálnom mediálnom výstupe v živote nečakali. Akoby si Lukaku neuvedomoval, že pred ním nie sú kumpáni v reštauračnom zariadení, ale novinársky diktafón.

Kritizoval Tuchelov herný systém, sťažoval sa na to, že príliš nehrá, hoci dôvodom jeho absencie bolo zranenie a následne čovid. Zároveň neustále velebil milánsky Inter ako svoj bývalý klub. Na tom by snáď nebolo nič také zlé, keby tak nerobil značne nevhodným spôsobom.

„Z celého srdca dúfam, že sa do Interu raz vrátim. Nie ale na konci kariéry, ale ešte keď budem na vrchole, aby sme spoločne vyhrávali,“ líčil Belgičan v rozhovore. Vzhľadom na to, že má dvadsaťosem, tým nevyslal fanúšikom Blues príliš sympatický odkaz. A šiel ešte ďalej.

„Podľa mňa sú na svete tri absolútne top tímy – Bayern Mníchov, Real Madrid a Barcelona. Každý hráč zje celý život o tom, že za nich bude hrať,“ rozhovoril sa Lukaku. Od zamestnanca klubu, ktorý je aktuálnym šampiónom Ligy majstrov a za posledných pätnásť rokov získal päť titulov v anglickej lige, veľmi ostré vyhlásenie.

Trojicu absurdných výrokov zavŕšil odkazom pre bývalého spoluhráča Lautara Martíneza, s ktorým tvoril ofenzívne duo v Intere. „Aby za mnou chodil do Anglicka? Kdeže. Zostaň v Interi, Lautaro. Ja sa zase vrátim,“ usmieval sa vysoký strelec.

Pokuta a vyradenie z kádra
Poprask, ktorý šialený rozhovor vo svete vyvolal, netreba popisovať. Fanúšikovia Blues boli hnevmi bez seba a odkazovali, nech útočník z klubu okamžite zmizne. Niekto, pre koho nič neznamená znak na hrudi, nemá u nás čo robiť, znel jeden z mnohých príspevkov.

Všetci boli zvedaví na to, ako si so situáciou poradí tréner Tuchel. Takto masívny konflikt s najlepšie plateným hráčom a letnou posilou za viac ako sto miliónov, to v polovici sezóny riešiť nechcete. Nemecký kouč zareagoval duchaprítomne a Lukaka vyradil z nominácie na zápas s Liverpoolom.

Hoci išlo o veľký zápas dvoch konkurentov v boji o najvyššie priečky, lodivod londýnskeho klubu dal jasne najavo, že niektoré veci trpieť nebude. Lukaku zároveň dostal pokutu, pretože poskytnutím rozhovoru neprekvapivo porušil hneď niekoľko interných nariadení. Aj napriek dramatickému priebehu to ale vyzerá, že emotívny rozvod sa na modrej adrese konať nebude.

Belgický šutér sa ospravedlnil a uviedol, že niektoré jeho slová boli interpretované mylne. Tuchel pre zmenu povedal, že síce nešlo o malichernosť, zároveň ale tiež nechce robiť z komára ťavy. Vec je pre neho teraz vyriešená a ide sa ďalej.

Či išlo o ojedinelý výstrelok, alebo Lukaku nejaký problém ešte v priebehu sezóny pridá, ukážu nasledujúce mesiace.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.