Pondělí, 23 ledna, 2023
novinky

Ristretto: Prečítajte si, ako pripraviť tento špecifický druh kávy

Ristretto je na prvý pohľad podobné espressu, ale pri bližšom pohľade zistíte, že ponúka niečo výrazne odlišné. Ak teda chcete vyskúšať niečo nové a radi si vychutnáte osobitú chuť kávy, tento štýl prípravy by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Ristretto

Ristretto je v podstate o niečo menšie espresso. Rozhodne si však zachováva svoju silu. Používa rovnaké množstvo kávy, ale len polovičný objem vody. Výsledkom je naozaj intenzívna káva, v ktorej cítiť chute, ktoré ste predtým postrádali. To je zaručené rýchlou extrakciou kávy, pretože vďaka nej šálka dostane aj jemnejšie a vyššie tóny, ktoré sa pri klasickom espresse strácajú.

Kvalitná zrnková káva

Bez ohľadu na zvolený typ prípravy kávy je vždy dôležité, aby surovinou boli kvalitná zrnková káva zrná. Potom je dôležitý proces pečenia. Pretože len na skvelom základe môžete vykúzliť to najlepšie. Keďže ristretto sa pýši výraznou chuťou kávy, musíte si nájsť odrodu a druh, ktorý vám naozaj chutí. Preto neváhajte vyskúšať rôzne možnosti a nájsť to, čo vám najviac vyhovuje. Pre každého z nás to môže byť niečo úplne iné.

Jemne mletá zrnková káva

Ristretto sa často pripravuje znížením objemu vody. Existujú však aj iné možnosti. V niektorých prípadoch sa zrnková káva melie jemnejšie. Výsledkom je špecifická extrakcia, ktorá poskytuje výraznejšiu chuť. Hoci ide o jeden druh kávy, existuje niekoľko spôsobov jej prípravy. Ponorte sa do sveta kávy, vyberte si z druhov z celého sveta a objavte rôzne spôsoby prípravy svojho obľúbeného nápoja.

Káva je pre mnohých z nás cenným životabudičom. Ale je to aj pôžitok, často koníček. V tejto oblasti je čo objavovať.


Specifikace a parametry zboží, můžete ověřit v katalogu zde.


Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.