Pondělí, 23 ledna, 2023
novinky

Skutočné zvieratá sú pasé. Taliansky cirkus láka na hologramy

Roky, kedy cirkusom vládla drezúra zvierat, sú už nenávratne preč. Taliansky cirkus Circus Roncalli sa tradície vzdať odmieta, na pomoc si ale zobral moderné technológie. Čísla živých artistov tak dopĺňajú vystúpenie zvierat v podobe trojrozmerných hologramov.

Po manéži sa preháňa elegantné kone, svoje vystúpenia predvádzajú cvičenia slony ao chvíľu neskôr pred divákmi žongluje klaun, ktorý medzi nich priletel v lietajúcom balóne. Keď po svojej šou odletí, vystrieda ho obria zlatá rybka.

Diváci Cirkusu Roncalli pozorujú každé číslo s úžasom na tvári. Holografická technológia, ktorú principál Bernhard Paul svoj cirkus vybavil, patrí medzi najkvalitnejšie. Zvieratá naozaj vyzerajú ako skutočné.

Paul sa pri rozhodovaní, akým smerom sa bude v čase tlaku organizácií na ochranu zvierat jeho cirkus uberať, inšpiroval vystúpením na Superbowle v roku 2016. Vtedy po bohu speváka Justina Timberlakea ako hologram „vystúpil“ zosnulý spevák Prince.

Pretože sa ale cirkus za svojich skoro 50 rokov špecializuje hlavne na akrobatické čísla, diváci neprišli ani o klasické vystúpenia živých artistov a akrobatov.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.