Neděle, 12 března, 2023
novinky

Test Bitdefender VPN Premium vs VPN HUB: Ktorú z nich vybrať?

Aká z týchto VPN je lepšia: BitDefender VPN Premium, alebo radšej zvoliť Bluf VPN? Pomerili sme obe služby tvárou v tvár, konečný výsledok je 7,4/10 – 5,6/10.

Nameraná rýchlosť BitDefender Premium VPN – BlufVPN, kto vyhral?

Rýchlosť downloadu a uploadu je jedným z najdôležitejších parametrov, čo platí aj o BitDefender VPN Premium a Bluf VPN.

Priemerná rýchlosť prvej menovanej bola 132 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 16 Mb/s. BitDefender Premium VPN sa prejavila o 116 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s Bluf VPN.

Upload Bitdefender Premium VPN dosiahol hodnotu 98 Mb/s. BlufVPN dosiahla hodnotu 6 Mb/s, a teda je o 92 Mb/s pomalší.

Prvá VPN dosiahla v teste rýchlosti odozvy 13 ms. Konkurenčné Bluf VPN sme namerali priemerných 35 ms. Pri odozve je to naopak, čím nižšia hodnota, tým lepšie, takže BitDefender sa ukázala byť o 22 ms lepšie.

Výsledok Bitdefender VPN Premium vs Bluf VPN tak robí 7/10 – 3/10.

Zvládne Bitdefender Premium VPN streamovanie Netflixu?

Dostatočná rýchlosť je kľúčová pre odblokovanie zahraničného Netflixu, Bitdefender VPN Premium túto zručnosť dokáže. Väčšinou stačí spustiť VPN a vybrať niektorú z krajín, Bluf VPN cudzojazyčný Netflix odblokovať vie.

S aktivovanou VPN môžete tiež sledovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté, pričom Bluf VPN takú funkciu ponúka. Porovnávaná VPN funkciu odblokovania YouTube videí obsahuje.

Kvalitné VPN majú zahrnutú ochranu pred únikom DNS, zvládajú multi-hop pripojenie a blokovanie trackerov. Napríklad Bitdefender Premium VPN má ochranu pred vyzradením DNS a Bluf VPN zase nezahŕňa zaradenie stránok na whitelist.

V časti Funkcia je tak skóre 10/10 vs. 8/10.

Ako sa darí Bitdefender VPN Premium v ponuke počtu krajín a serverov?

Nedostatočná ponuka serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Bitdefender VPN Premium ponúka 1300 serverov. V katalógu Bluf VPN sme našli 1000 serverov. Prvá menovaná ich tak ponúka o 300 viac .

U VPN sa oplatí sledovať aj počet krajín so servermi, u BlufVPN je 60. Porovnávaná VPN ich ponúka 51, o 8 menej. V tomto meraní síl teda prehráva.

Preverte si tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých BitDefender VPN Premium dokáže 10. BlufVPN dokáže súčasne pripojiť 5 zariadenia. Výpočet ďalších parametrov nájdete v článku VPN zadarmo.

Ktoré platformy vedia BitDefender Premium VPN a ktoré podporuje BlufVPN?

Pri výbere VPN je potrebné skontrolovať podporované zariadenia, BitDefender Premium VPN zvládne Android a pripojí operačný systém iOS. Bluf VPN operačný systém iOS nezabezpečí, systém Android vie bez problémov ochrániť.

Zdieľanie informácií o používaní VPN užívateľom s políciou sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť svoje sídlo. BitDefender Premium VPN formálne vznikla v Rumunsku. Sídlo druhej porovnávanej VPN je v Estónsku.

Aplikácia BitDefender VPN Premium nie je k dispozícii v slovenskom jazyku, BlufVPN slovensky nastaviť nemožno.

V známkovaní platforiem dosiahla BitDefender Premium VPN bodového súčtu 10/10, Bluf VPN získala hodnotenie 10/10.

Predplatné BitDefender Premium VPN – Bluf VPN

Bluf VPN je možné predplatiť za 2 € mesačne, druhú VPN si môžete objednať už za 4,2 € mesačne. Hodnotenie oboch VPN za pomer cena/funkcia je 2/10, respektíve 4/10 pre tú druhú.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.