Úterý, 23 dubna, 2024

Rok 2021 na vlnách podivna: Astronauti v plienkach a ťave s plastikou

Uplynulý rok veľa radosti nepriniesol, ale tu a tam sa nejaká tá kuriozitka na zasmanie predsa len našla.

Keď musíte na siahodlhú poradu, z ktorej sa za žiadnu cenu nesmie odísť, je ideálne nasadiť plienky. Túto metódu použili aj astronauti, ktorí sa v novembri vracali z Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS. V module spoločnosti SpaceX sa im totiž pokazila toaleta.
Ale stále lepšie letieť domov v plínach než si zavliecť na palubu vesmírnej lode treba Votrelca. Alebo tam zbaštiť niečo pokazené, napríklad štyridsať rokov starý zákusok. Presne tak starý kúsok torty zo svadby britského princa Charlesa a princeznej Diany sa totiž v auguste vydražil v prepočte za takmer 56 tisíc korún.
Tortu prežil dekády v mrazničke, a hoci aukčná sieň odporúčala ju nejesť, vyzeral pomerne k svetu. A veľmi dobre vyzerali aj ťavy, ktorí sa v decembri zúčastnili saudskoarabského Festivalu tiav kráľa Abdalazíza. Akurát že 40 z nich museli porotcovia zo súťaže vylúčiť, pretože ich majitelia vylepšili botoxovými injekciami, implantátmi a ďalšími umelými zákrokmi.
Moderné technológie skrátka prenikajú všade, ale niekedy to nie je nič platné. Ako keď sa napríklad v októbri v americkom Colorade stratil turista a 24 hodín nebol k nájdeniu. Nereagoval totiž na telefonáty záchranárov, pretože prichádzali z neznámeho čísla.
Turista nakoniec sám našiel tú správnu cestu, podobne ako kontroverzný španielsky biskup Xavier Novell Gomà, ktorý vystúpil z cirkvi po tom, čo sa zamiloval do autorky satanisticko-erotických kníh.
Možno mu nezostávalo nič iné, pretože by sa to naňho rovnako skôr či neskôr prevalilo. Prasklo to aj na mazaného päťdesiatročného Taliana, ktorý si v snahe získať certifikát o očkovaní chcel nechať aplikovať vakcínu proti covidu-19 do silikónovej protézy ruky.
Možno za svoj mazaný úskok skončí za mrežami, rovnako ako istý tridsaťročný Albánec. Toho síce taliansky súd pôvodne poslal do domáceho väzenia, ale odsúdenec už po pár týždňoch policajtov prosil, nech ho radšej premiestni do normálneho väzenia, pretože to doma nemôže s manželkou vydržať. A polícia mu v duchu svojho hesla pomáhať a chrániť vyhovela.
Problém vydržať zatvorený doma asi trápil v dobe koronavírového lockdownu kdekoho. Problémy s prácou z domu mal aj kanadský poslanec William Amos, ktorý sa najprv objavil na kamerách konferenčného hovoru dolnej komory parlamentu nahý ao šesť týždňov neskôr boli jeho kolegovia a kolegyne svedkami toho, ako počas virtuálneho zasadnutia poslaneckého výboru močí do téglika od kávy.
Kto už to v čase uzávery nevydržal doma, mohol aspoň ísť v súlade s pravidlami von s hafanom. Polícia v kanadskom Quebecu napríklad zastavila na ulici ženu, ktorá viedla na vodítku muža s odôvodnením, že si len vyšla „vyvenčiť svojho psa“.
Chudák chlap. Ale tehotné Juhokórejky to tiež nemajú ľahké. Juhokórejskí oficiálni činitelia pre nich totiž vydali upozornenie, že sa pred odchodom do pôrodnice musia postarať o svojich manželov: nachystať im dostatok vyžehlených košieľ, čistých ponožiek a spodnej bielizne, rovnako ako mrazených jedál.
O ženy sa otrel aj bývalý japonský premiér Joširó Mori. Ten rezignoval na miesto šéfa olympijských hier v Tokiu vo februári po tom, čo verejne sformuloval hlavný problém so ženami – vraj toho príliš nahovorí. Na dôležitých rokovaniach by sa podľa neho preto mal dámam regulovať čas, pretože inak sa rozhovory nikam nepohnú.
Na Taiwane zase vyzvali obyvateľov, aby si prestali meniť mená potom, čo sa mnoho ľudí premenovalo na „Lososového Princa“ a „Lososovú Vyprážanú Ryžu“. Chceli tak využiť aprílovú propagačnú akciu istého reťazca suši, ktorý rozdával jedlo zadarmo ľuďom, ktorých meno obsahuje znak pre „lososa“.
Podobné mená sú síce bizarné, ale aspoň nie sú vulgárne. Aj keď podľa minuloročného amerického výskumu ľudia, ktorí sú zvyknutí používať sprosté slová a nadávky, bývajú inteligentnejší, kreatívnejší, úprimnejší a s menšou pravdepodobnosťou sa „zapájajú do závažného neetického správania“.

To zvieratá si s etikou veľmi hlavu nelámu. Jedna taká nebezpečne vyzerajúca beštia číhajúca na strome desila chodcov v pokojnej ulici poľského Krakova. Našťastie len do chvíle, než sa ukázalo, že onou príšerou je úplne neškodný croissant pohybujúci sa vo vetre. Pečivo zrejme niekto vyhodil z okna a zachytilo sa vo vetvách.
Samček pandy v zoologickej záhrade vo francúzskom Beauvale bol naproti tomu skutočný – a počas jediného dňa sa osemkrát spáril so svojou novou partnerkou.

Related articles

Comments

--- reklama ---PR článek