Pondělí, 23 ledna, 2023
novinky

Eklektický apartmán v centre Paríža

Klasický a napriek tomu veľmi súčasný interiér sa nachádza v samotnom srdci Paríža. Nebojí sa živých farieb, využíva tradičné aj moderné prvky a namiesto obrazov tam majú kúzelné výhľady na francúzsku metropolu.

Autorom návrhu a realizácie tohto interiéru o rozlohe 140 m2 je mladá ukrajinská dizajnérka Nika Vorotynstseva, majiteľka štúdia Design & Architecture Bureau, ktorá často a rada rieši zákazky aj mimo svojej domoviny.

Ešte než sa pustila do prípravy návrhu, vykonala dôkladnú analýzu parížskych interiérov. Zistila, že väčšina apartmánov je zariadená v eklektickom štýle s jemným nádychom glamour. Na základe tohto výskumu sa Nika rozhodla vtlačiť rozľahlému interiéru čerstvú, otvorenú a modernú atmosféru.

DVE ZÓNY
Moderné interiéry sú predovšetkým otvorené, a tak sa Nika rozhodla zrušiť staromódne rozdelenie bytu a rozdelila byt na dva základné bloky – obytný a pokojový. Vďaka tomu vznikli dva veľké otvorené celky zaplavené slnečným svitom.

Obytná izba zahŕňa kuchyňu s jedálenským stolom, posedenie pri krbe a televízny kút. Pokojová časť je definovaná spálňou, šatňou a kúpeľňou. Oba priestory potom spája široká chodba s tmavým kazetovým obložením, v ktorom sú zabudované dvere tak, že sú prakticky neviditeľné. Dlažba a klenutý strop potom odkazujú na historický pôvod domu.

„Klient má umeleckého ducha, miluje jasné farby a zrkadlá. To všetko sme využili, aby sme sa s priestorom hrali. Vzhľadom na to, že byt nie je určený na trvalý pobyt, mohli sme voľne využívať jasné farby a grafiku,“ vysvetľuje Nika.

Paleta farieb je v tomto rezidenčnom projekte rozmanitá ako Paríž sama. Spálni umiestnenej oproti obývacej izbe dominujú krémové farby, ktoré vyzývajú na relaxáciu.

Aby vytvorila rovnováhu medzi klasickým štýlom starého domu a vkusom moderného človeka, použila Nika súčasný nábytok. Najvýraznejšie sa to prejavilo v kuchyni, ktorá je vyložene minimalistická a funguje ako most ku všetkému krásnemu, pohodlnému a ergonomickému, vytvorenému v súčasnosti.

„Stredobodom obývacej izby je smaragdový múr s ozdobnými prvkami so zrkadlovými okrajmi, ktoré vystupujú do priestoru. Nechali sme ich vyrobiť podľa mojich návrhov na Ukrajine,“ hovorí Nika. Ostatný nábytok v izbe je definovaný jednoduchými modernými líniami. Táto stena je spolu s veľkou pohodlnou sedacou súpravou centrom televíznej a odpočinkovej časti.

Atmosféru izby dotiahli svietidlá – Ella Suspension Lamp od DelightFULL sú inšpirované dizajnom 50. a 60. rokov minulého storočia a predstavujú tak rokmi preverený nadčasový vzhľad, ktorý sa perfektne hodí k zámeru dizajnérky.

Posedenie pri krbe predstavuje intímne prostredie na porozprávanie, vypitie kávy s priateľmi. Vedľa krbu sú potom umiestnené dve lampy z rovnakého radu ako luster.

Celý apartmán predstavuje prototyp nadčasovej elegancie, kde sa snúbi moderný nábytok s klasickými prvkami, pričom obzvlášť zónovanie obytného priestoru je hodné nasledovania.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.