Pondělí, 23 ledna, 2023
novinky

Trendy byt pre mladú rodinu dômyselne kombinuje materiály a farby

Veľký byt v centre Kyjeva ponúka nevšedné kombinácie tmavých odtieňov, ktoré mu dodávajú na útulnosti. Pretože sa majitelia nebáli farieb nie je nudný ani ponurý. Dôjsť k dokonalému výsledku ale dalo dizajnérom zabrať.

Pre obyvateľov najdôležitejšiu časť rozľahlého bytu tvorí veľký priestor, ktorý je rozdelený betónovými stĺpmi skrývajúcimi vzduchotechniku. Vďaka týmto zdanlivým prekážkam vznikol členitý interiér, v ktorom každá časť – obývacia izba, kuchyňa s malým stolom a jedáleň – je samostatným oddeleným, a napriek tomu vzájomne prepojeným priestorom, ktorým môžu obyvatelia voľne prechádzať.

Sedacia súprava Molteni kopíruje tvar obývacej izby a smeruje k zábavnému centru. Okno ponúka krásny výhľad na mesto a poskytuje interiéru zariadenému v tmavých farbách prirodzené osvetlenie. Konferenčné a odkladacie stolíky v dekore tmavého dreva sú od firmy Poliform, výrazné modré kreslo s podnožkou dodala značka Vitra a odľahčený policový systém pochádza z dielne Rimadesio.

MALÁ – VEĽKÁ KUCHYŇA
Veľkú pozornosť si zaslúži kuchyňa, ktorá, aj keď je umiestnená v pomerne malom priestore, vďaka svojej originálnej dispozícii, ponúka naozaj veľkorysý pracovný priestor. Pozornosť si zaslúži biela pracovná doska, ktorú neruší ani varná doska v tomto prípade v netypickej bielej farbe.

Veľkorysý pracovný ostrovček nadväzuje na malý jedálenský stôl, ktorý stačí akurát pre rodinu. Celú kuchyňu dodala firma Dady, iba stoličky pochádzajú od Molteni.

Jedáleň je zariadená veľkým jedálenským stolom pre sedem osôb značky Rimadesio, ktorý dopĺňajú stoličky Vitra farebne zladené s kreslom v obývacej časti.

SPÁLA PRE KRÁĽOV
Spálňa disponuje priestorom, čo sa v súčasných bytoch vidí iba ojedinele. Je tiež krásne a účelne využitý – spálňa slúži na bývanie a odpočinok, nie iba na spanie. Jej okno rovnako ako okná detských izieb smerujú do vnútrobloku. Stena za posteľou obložená moreným borovicovým drevom, čo súznie so svetlou dubovou podlahou a dodáva príjemnú atmosféru tak potrebnú na relaxáciu.

Väčšina zariadení pochádza od firmy B&B, iba šatníková skriňa dodal Poliform.

DLHÁ CESTA K IDEÁLU
Autormi návrhu a realizácie sú dizajnéri Alena Makagon, Alexander Ivasiv a Artem Zavarzin. „Štyri mesiace sme sa snažili nájsť s klientom spoločnú reč. Vznikli ešte tri ďalšie návrhy, ale tie nesplnili klientove očakávania. Naším cieľom bolo dodať interiéru príjemnú a pokojnú atmosféru. V poslednom návrhu sa, podľa môjho názoru, majiteľ bytu zamiloval do tmavých a farebných stien a dreveného obloženia z vlašského orecha,“ priznáva dizajnérka Alena Makagon, že cesta k vytvoreniu optimálneho návrhu, s ktorým bol klient spokojný, bola veľmi dlhá.

V celom byte bol kladený veľký dôraz na osvetlenie. „Chceli sme, aby pôsobilo ako umelecké dielo. Hoci klient nemá rád zlatú farbu, naozaj sa mu svetlá značky Delightfull páčili,“ vysvetľuje dizajnérka. V jedálni môžete napríklad obdivovať lustre Hanna Pendant Lamp av hlavnej spálni Miles Wall Lamp od Delightfull.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.