Pondělí, 23 ledna, 2023
novinky

Neskoro, ale predsa. Pošta po 76 rokoch doručila list amerického vojaka

Dlhých 76 rokov trvalo americkej pošte doručiť list, ktorý písal americký vojak umiestnený v Nemecku svojej matke. Písanie zostalo zapadnuté neotvorené v distribučnom zariadení pošty v Pittsburghu. Pretože matka aj vojak sú už po smrti, z milého písania sa radovala aspoň vdova po jeho pisateľovi.

„Drahá mamička. Dnes som od teba dostal ďalší list a som rád, že všetko v poriadku,“ písal vtedy dvadsaťdvaročný seržant John Gonsalves. „Pokiaľ ide o mňa, som v poriadku a darí sa mi dobre. Ale čo sa týka jedla, to je väčšinou dosť mizerné,“ stojí ďalej v písaní, ktoré končí slovami: „S láskou a bozkami. Tvoj syn Johnny. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme.“

Vojak tento list matke poslal v decembri roku 1945, teda onedlho po oficiálnom konci druhej svetovej vojny, informovala bostonská televízna stanica WFXT.

V roku 2015 Gonsalves zomrel, nežije už ani jeho matka. Poštová služba Spojených štátov (USPS) však po náleze zistila adresu vdovy po odosielateľovi a spoločne s desiatkami rokov starým listom jej doručila aj vlastné písanie. V ňom jej oznamovala, že doručenie tohto listu bolo pre ňu „najvýš dôležité.“

„Predstavte si to! Sedemdesiatšesť rokov!“ povedala neskôr deväťosemdesiatročná Angelina Gonsalvesová stanicu WFXT. „Nemohla som tomu veriť (…) Bolo to úžasné,“ dodala s tým, že mala pocit, akoby sa jej muž vrátil.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.